Dlaczego warto jest znać język angielski

Dlaczego warto jest znać język angielski

 

  •  Praca zawodowa

Jeśli jeszcze nie musisz rozmawiać z kontrahentami, czy partnerami biznesowymi po angielsku, to na pewno już wkrótce stanie się to Twoją Angielski do pracycodziennością. Coraz więcej firm nawiązuje międzynarodową współpracę. Pewnego dnia szef zasugeruje Ci, że albo podniesiesz swoje kwalifikacje językowe, albo… No właśnie. Może lepiej nie wiedzieć, co kryje się za drugim „albo”. Koledzy lub koleżanki znają już angielski.

A Ty? Na spotkaniach z obcokrajowcami czujesz się jak niemowa? Nie chcesz odbierać telefonów? Nie rozumiesz treści zagranicznego e-maila? Boisz się, że zatrudnią kogoś lepszego na Twoje miejsce? Możesz to zmienić!

Konkurencja rzeczywiście nie śpi. Ale to od Ciebie zależy, czy nie będzie musiała na jakiś czas pogrążyć się we śnie… Zrób krok milowy w swojej karierze i zostaw rywali daleko w tyle! Przełam bariery językowe! Stań się uczestnikiem międzynarodowych konwersacji! To prostsze niż myślisz. Wystarczy, że poznasz najpopularniejszy międzynarodowy język. Czyli… ? Angielski.

Badania w Polsce wykazują, że istnieje ścisła zależność między zarobkami, a znajomością języka angielskiego. Czy chcesz zarabiać więcej?

A może masz własną firmę? W świece biznesu znajomość języka angielskiego jest koniecznością. Konferencje, targi, kontakty zagraniczne – jeżeli sam nie umiesz się porozumieć, musisz słono zapłacić za usługi tłumacza.

 

 

  •  Wyjazd zagraniczny

Jeżeli połączony jest z pracą zawodową – sprawa staje się pilna i poważna. Lepsza znajomość języka to – w perspektywie – większe zarobki. W tej Angielski-dla-dorosłychsytuacji lepiej nie czekać – KONIECZNIE zacznij się uczyć. Jeśli wyjazd ma sprawić Ci przyjemność, bo na przykład wybierasz się na wakacje, nie
pozwól, aby nieznajomość języka popsuła Ci humor już w pierwszym dniu wymarzonego urlopu. Chyba, że… prawdopodobnie dasz sobie radę, w końcu język migowy jest powszechnie znany, ale… No tak, żyjemy w XXI wieku. Nasi przodkowie porozumiewali się za pomocą rąk. Nam już chyba nie wypada. Świat idzie z postępem, a poza tym… bardzo przyjemnie jest umieć się porozumieć z obcokrajowcami.

Zobacz, jakie są fakty: około 1 500 000 000 ludzi mówi po angielsku, około 1 000 000 000 uczy się. Dołącz do tej grupy.

 

 

  •  Uznanie w oczach rodziny i znajomych.

To kolejny już dowód na to, że warto znać język angielski. Uznanie… Kto z nas nie chciałby go mieć? A Ty? Możesz je łatwo zyskać. Wzbudź zazdrość kolegów i koleżanek. Pozwól podziwiać siebie jako inteligentnego i wykształconego obywatela świata. Daj dobry wzór swoim dzieciom. Uwierz mi. To naprawdę działa.

 

 

  •  Dostęp do Informacji.

Środki masowego przekazu oferują nam ogromny dostęp do informacji. Internet, telewizja, radio, prasa, książki. Część z tych materiałów jest dostępna tylko w języku angielskim. Internet i jego cudowne możliwości – ciesz się tym i wykorzystaj do swoich celów. Niezależnie od zainteresowań – czy rezerwujesz hotel za granicą, czy też czytasz wiadomości branżowe, czy chcesz poznać przyszłego męża / żonę, czy poplotkować na czatach .. Świat jest w zasięgu jednego kliknięcia.

Programy telewizyjne? BBC, CNN i mnóstwo innych? Oglądaj ze zrozumieniem
i przyjemnością. Radio, prasa, książki – ogrom wiedzy i możliwości leży u Twoich stóp. Sięgnij po nie.

Share this post