Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Być może kiedyś próbowałeś już się uczyć, być może masz już kilka nieudanych prób za sobą. Być może zostałeś zniechęcony przez nauczyciela, może nie miałeś możliwości, a może po prostu Ci się nie chciało.

Jeśli tak, to nie pozostaje Ci nic innego jak zostawić to wszystko za sobą. A teraz: popatrz w przyszłość. Możesz nauczyć się języka angielskiego. Wystarczy, jeśli wypowiesz jedno, tylko jedno magiczne słowo: „chcę”. Uwierz, że potrafisz. Nie daj się zniechęcić. Jeżeli wcześniej wmawiano Ci: „angielski jest trudny”, „nie dasz rady”, „jesteś za słaby”, „nie masz zdolności”… Zapomnij o tym.

Każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego! Gwarantuję Ci, że tak jest.
Wystarczy poznać kilka ważnych elementów procesu uczenia się.

Po pierwsze… MOTYWACJA!Jak szybko nauczyc się angielskiego

 

Silna motywacja to jest coś, co pomoże Ci w nauce języka. Jeżeli jesteś osobą dorosłą, która nie musi uczyć się i chodzić do szkoły, powinieneś zastanowić się po co chcesz nauczyć się języka. Określenie celu jest pierwszym, ważnym krokiem
w tworzeniu motywacji. Jasno sprecyzowany cel pomoże Ci wytrwać w postanowieniu opanowania języka obcego.

Po drugie…METODA!

czyli:

Jak uczyć się skutecznie ?

Zakładam, że wzmocniłeś swoją motywację. Co dalej? Koniecznie powinieneś wybrać właściwą i możliwie najlepszą drogę do osiągnięcia swojego celu – opanowania języka obcego. Są różne sposoby na naukę: kursy grupowe w szkole językowej, lekcje indywidualne, samodzielna nauka w domu. Który z nich będzie dla Ciebie najbardziej korzystny? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy sposób ma zalety i wady. Dużo zależy od lektora, dobrze dobranych materiałów do nauki oraz Twojej samodyscypliny.

Po trzecie… MOWA!

Nauka języka to proces.

W przypadku, gdy nauczysz się nieprawidłowej wymowy jakiegoś słowa, utrudnisz życie sobie i swoim potencjalnym rozmówcom. Ani Ty nie zrozumiesz tego, co oni do Ciebie mówią, ani oni nie zrozumieją Ciebie. Nie jestem fanatyczką idealnej wymowy – bezbłędnego akcentowania, czy intonacji. Wiem, że język angielski jest językiem międzynarodowym i, że niekiedy występują w nim dwie możliwości poprawnej wymowy tego samego słowa. Której z nich używać ? To nie jest aż takie istotne. Ważne jest jednak, abyś wiedział, jak dane słowo się wymawia.Jak szybko nauczyc sie angielskiego

Słuchaj i zwracaj uwagę na angielskie słownictwo w domu i w pracy. Wsłuchuj się w angielskie słowa w piosenkach i reklamach, czytaj napisy na towarach. Mimo, iż żyjemy w Polsce, mówimy i myślimy po polsku, codziennie spotykamy kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt angielskich słów. Angielski jest wszędzie. Angielski jest wokół nas. Wystarczy się rozejrzeć. Przykład? Prawdopodobnie piłeś ją już niejeden raz: Lipton tea – herbata lipton.

Staraj się kojarzyć słowa, wtedy lepiej je zapamiętasz. Przykład:

Snake (snejk) wąż
S… bo wąż syczy ….

Skojarzenia myślowe nie muszą być specjalnie wyszukane, wystarczy, że przemawiają one do Ciebie i ułatwiają Ci zapamiętywanie.

Najlepiej mieć codzienny kontakt z językiem. Jeżeli nie masz takich możliwości, stwórz je sobie sam. Podstawą języka są słowa i zwroty. Owszem, gramatyka angielska jest dosyć rozległa i skomplikowana, ale w życiu codziennym poradzisz sobie świetnie z ograniczonym zakresem struktur gramatycznych.

Powodzenia!

Share this post